DMS

Menü

İletişim

Dizdariye Mah. Teyyareci Fethi Bey Sk.
No:3B 34500 Büyükçekmece- İSTANBUL
Tel : (+90 212 ) 210 13 34 - 210 87 21
Faks: (+90 212 ) 210 87 22

e-posta: info@dmsorg.com

Daha Büyük Görüntüle

Ara

Dürr Dental Tedavi Üniteleri – Vector

 

Üretici        : Dürr Dental – Almanya
Ürün Adı     : Vectör
Ürün Kodu  : 2030-100-50 (Scaler 2030-100-60)

Ürün Özellikleri:

Vector Tedavi Sistemi, diş eti iltihabı, periodontit, peri-emplantar mukoza iltihabı ve peri-emplantitin tedavisi ve önlenmesinde, ayrıca dişlerin temizlenmesi için, sert diş dokusunun mikroinvasiv (cüzi yayılma gösteren şekilde) hazırlanması ve metal olmayan takma dişler ile takma dişlerin yeniden şekillendirilmesi, inceltilmesi ve işlenmesi için kullanılmak üzere tasarlanmış olup, takma dişlerin ültrasonik destekli entegrasyonu, örneğin, kompozit bazlı ekler için de uygundur.

Fonksiyon prensipleri, bir litotripter (mesane taşı eritici) sistem veya ültrasonik temizleme banyosunda karşılaşılanlara benzerdir.

Vector cihazının çalışma esası, ultrasonik enerjinin cihaz çevresini kaplayan kesintisiz sıvı filmi yardımıyla cebe aktarılması temeline dayanır.

Vector cihazları farklı tedavi uygulamalarında kullanılmak üzere, çeşitli form ve uzunluklarda, metal, yarı esnek kompozit elyaf ve esnek plastik malzemelerden tasarlanmışlardır. Bu cihazların da etkisiyle Vector Tedavi sistemi, son derece ergonomik ve tüm açılarda işlem uygulayabilecek hassasiyetle çalışabilme olanağı yaratmasının yanında, 5, 8 ve 11mm’den daha derin ceplerde dahi tedavi uygulamasına olanak tanımaktadır.

Dürr Vector tüm işlemleri herhangi bir bölgede değil, tam seçilen noktada yapar ve tüm açılarda çalışma olanağı sağlar. Bu sayede, istenmeyen bir doku hasarının meydana gelme tehlikesi çok aza indirgenmiştir.

Vector Tedavi Sisteminin temel bileşenleri, bir ana istasyon cihazı, tamamen doğrusal ve diş yüzeyine paralel olarak hareket eden VECTOR cihazlarının monte edildiği ergonomik yapılı bir el parçası, entegre ve durdurucu tekneye sahip bir el parçası kabı, sistemin kontrolünü sağlayıcı bir pedal svici, bir sıvı tankı, suyla otomatik olarak seyreltilen VECTOR solüsyonlarından (VECTOR Parlatıcı Sıvı ve VECTOR Aşındırıcı Sıvı) oluşmaktadır.

Dürr VECTOR yetişkinlerin %60’ında rastlanan periyodontal hastalıklarda ultrasound teknolojisi ile en üst düzey tedavi yöntemidir. Klasik periyodontolojik tedavilerine kıyasla derin ceplere, dişetiyle diş arasındaki boşluklara istenilen ölçüde nüfuz edebiliyor olmasının yanında, Dürr Vector sonuçları değil, sebepleri ortadan kaldıran bir tedavi uygularken, hassas çalışma olanağı yaratması ile nokta bazlı tedavi imkanı tanıyor.