DMS

Menü

İletişim

Dizdariye Mah. Teyyareci Fethi Bey Sk.
No:3B 34500 Büyükçekmece- İSTANBUL
Tel : (+90 212 ) 210 13 34 - 210 87 21
Faks: (+90 212 ) 210 87 22

e-posta: info@dmsorg.com

Daha Büyük Görüntüle

Ara

Ünit Satın Almak

Dental Unit Nasıl Satın Alınır

Dental unit satın almak, size mükemmel uyan elbiseyi yada takımı satın almak gibidir. Her iki ürünü de satın almak, uzun süreli araştırma hatta deneme gerektirir. Doğru kalite, özellikler, hatta renk ve stil gibi birçok kategoride tam uyan ürünü bulmak bazen bir kabus gibi görünebilir. Unutmayın ki uzun yıllar boyunca; tüm gününüzü onunla çalışarak geçireceğiniz, hastalarınızı ağırlayacağınız ve size mükemmel uyan uniti seçmek için harcayacağınız zaman ve efora değecektir.

Doğru uniti bulmak için her zaman gerekli bilgi birikimine sahip olmayabilirsiniz. Tamda böyle durumlarda tek karar noktası fiyat olabilir. Bu yazıda kısaca unit seçiminde dikkat etmeniz gereken temel noktalara değineceğiz.

Ergonomi

Aslına bakarsanız dişçilikte ergonomi her şeydir. Bu nedenle en basit şekliyle diyebiliriz ki almayı düşündüğünüz unit size düzgün bir duruş içinde gün boyu çalışma olanağı sunmuyorsa direkt olarak elemeniz gerekir. Unite ait koltuk, düzgün bir duruş yanında hastanıza kolaylıkla ulaşmanızı sağlamalı, kolay hareket etmeli ve tedavi sırasında kolaylıkla ayarlanabilmelidir. Tasarımda ki pratik özellikler, devamlı dönme yada uzanma gibi hareketlere daha az sebebiyet vermelidir ki bu sayede kas ağrılarının önüne geçilebilsin. Bunların yanında tüm detaylara dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin tablaların uzaklıkları hareket kabiliyetleri, ekstra kolların kolay hareket ettirilebilmeleri gibi tüm detaylar uzun dönemli fiziki sağlığınız için önemlidir.

Fonksiyonellik

Optimum klinik performansını elde edebilmek ve hastanın ihtiyaçlarına uyabilmek için unitin kafalık, sırtlık ve koltuğun senkronize hareketi önemlidir. Tedavi sırasında gerekli tüm bu özellikleri aynı anda ayarlayabilmek için ayak pedalları ile kolay kullanım son derece önemli bir hale gelir. Dokunmatik kontrol panelleri, klinik ihtiyaçlarınıza daha detaylı cevap vermek, çalışma istek ve ihtiyaçlarınıza göre daha iyi uyum sağlayabilmek açısında ekstra avantajlar sağlayabilir. Bu tip ürünlerde önceden programlanabilir ayarlar yardımı ile unit kaydedilmiş ayarlar arasında hızla geçiş yapabilir.

Kullanacağınız koltuk, muayenehanede ki boş alan ve klinik ekipmanlara ulaşımınızı da kolaylaştıracak şekilde olmalıdır. Muayenehaneniz için aldığınız tüm ürünlerin masraf değil uzun dönemli yatırımlar olduğunu unutmayın.

Hijyen

Ergonomi ve fonksiyonelliği başa yazmamız hijyenin önemi azaltmıyor, çünkü hijyen hala anahtar öneme sahip bir konumda. Hem sizin koltuğunuz hem de unitin oturma bölümü senede ortalama 2000 saat süresince kullanılır. Hastalarınızı ve kendinizi her türlü patojenden koruyabilmeniz için her iki bölümünde kolay temizlenebilir, yırtılmayan ve sökülmeyen bir yapıya sahip olması gerekir.  Değiştirilebilir bölümlere sahip oturma alanları seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Unitin diğer bölümlerinde ise plastik malzemeden olabildiğinde kaçınmak, daha çok metal ürünlere yönelmek sterilizasyon açısından çok daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Güvenilir İş Ortağı

Unitin özellikleri kadar, satın aldığınız yerde büyük önem arz eder.  Ürünün satışı yanında kurulum desteği, bakım hizmetlerinin kalitesi gibi konularda kusursuz bir sicile sahip firmalardan alım yapmak her zaman genel ihtiyacınız olacaktır. Unutmayınız ki siz bir sağlıkçısınız ve teknik konularda bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. Size bu desteği veremeyecek satış noktaları uzun dönemde büyük maliyetlere yada kazanç kayıplarına sebep olabilir.

 

Etiketler: