DMS

Menü

İletişim

Dizdariye Mah. Teyyareci Fethi Bey Sk.
No:3B 34500 Büyükçekmece- İSTANBUL
Tel : (+90 212 ) 210 13 34 - 210 87 21
Faks: (+90 212 ) 210 87 22

e-posta: info@dmsorg.com

Daha Büyük Görüntüle

Ara

DMS OLARAK KORONA VİRÜS ve BENZERİ RİSKLER İLE İLGİLİ MÜCADELENİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARINI

DMS OLARAK

KORANAVİRÜS ve BENZERİ RİSKLER İLE İLGİLİ MÜCADELENİN

DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI

Kuruluşumuzdan bu yana DMS firması olarak Diş Hekimliği alanında hijyen bilincini geliştirme başta olmak üzere nitelikli hijyen teknolojileri ile üretim ve hizmet uygulamaları içinde de yer aldık.

Sterilizasyon, Dezenfektasyon, Dental basınçlı hava, Dental aspirasyon, Toz aspirasyon, Klinik ortam iklimlendirme ve havalandırma, Hijyen su, Tıbbi katı ve Atık su vb. konularını ayrı ayrı hassasiyetle ele aldık.

Hijyen esaslı konuları içeren ilgili toplantılardaki sunumlarımızda, yayınlanan makalelerimizde bilinç geliştirmeye yönelik çalışmalarımızı mesleki sorumluluk gereği toplum sağlığı yararına yoğunlaştırdık.

Firma olarak işimizle ilgili danışmanlık, planlama, proje ve uygulamalarımızı özellikle hijyen mekaniği ve teknolojilerini amaca uygun ele alarak sorumluluklarımızı ticari kaygılarımızı göz ardı ederek gerekli mücadeleyi verdik.

Firmamızın ülkemizde yaklaşık 40 yıllık geçmişinde hijyen mekaniği konusunda vermiş olduğu bu mücadelenin ne kadar anlamlı ve kıymetli olduğu, tüm dünyanın yanı sıra ülkemizi de olumsuz etkileyen bu ölümcül virüs salgını esnasında ve sonrasında daha da iyi anlaşılmakta ve takdir edilmektedir.

Özellikle Diş hekimliği fakültelerinde son yıllarda mimari ve teknik alt yapı konusunda danışmanlık görevi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz proje ve planlamalarımızda ele aldığımız, hijyen mekaniği konularını içeren uygulamalarımız bilinmektedir.

Ne yazık ki gerek mevzuatın tarafı olan kurumlarda gerekse yatırımın tarafı olan bazı kurumlarda bu konuda özen gösterilmediği ve sonuçta hatalı yatırımların tarafı oldukları da bilinmektedir.

Bu günlerde yaşanan söz konusu olumsuzluklardan sonra ön gördüğümüz mimari ve teknik alt yapı planlamalarının, özellikle nitelikli hijyen mekaniği konularının gerek mevzuatta gerek saha uygulamalarında revize edilmesi artık kaçınılmazdır.

Bu konulardaki mevzuatın iyileştirilmesi ve geliştirilmesi doğrultusundaki çalışmalarımız dün olduğu gibi, bugün ve yarın da devam edecektir.

İçinde bulunduğumuz koşullar gereği, genel sağlık alanının gereksinimlerine yönelik çalışmalarda bulunur iken, yaklaşık 40 yıldır hizmet verdiğimiz Diş Hekimliği alanının hizmet birimlerinin taleplerine de yanıt verilmeye çalışılacaktır.

Çalışma ortamlarının hijyen güvenliğini koruma ve geliştirme doğrultusunda firmamızdan talepte bulunulması durumunda, söz konusu birimlerin fonksiyonuna, ölçeğine ve işleyişine göre ayrı ayrı keşfi yapılıp, hijyen güvenliği açısından risk analizi sonrası raporlanıp çözüm üretilmesi söz konusudur.

Firmamız, kuruluşundan bu yana ülkemiz Diş Hekimliğine verdiği hizmeti bundan böyle de her zamankinden daha fazla etkin, güvenilir ve hassasiyetle ile devam ettireceği kuşkusuzdur.

 

Melih BELENLİOĞLU

DMS

30.03.2020

Etiketler: