DMS

Menü

İletişim

Dizdariye Mah. Teyyareci Fethi Bey Sk.
No:3B 34500 Büyükçekmece- İSTANBUL
Tel : (+90 212 ) 210 13 34 - 210 87 21
Faks: (+90 212 ) 210 87 22

e-posta: info@dmsorg.com

Daha Büyük Görüntüle

Ara

Dişhekimliğinde Toz Aspirasyon

PDF’i indirmek için tıklayınız.

Etiketler:

Kliniklerde insan sağlığı ve can güvenliği

Ülkemiz ağız ve diş sağlığı teşhis ve tedavi birimlerinde  insan sağlığı, can  güvenliği her gecen gün önemini bir kez daha arttırmaktadır.
En küçük yapılaşmalar olan muayenehanelerden   fakültelere kadar, özellikle son günlerde yaygınlaşan Ağız ve Diş Sağlığı  Merkezlerini de kapsayan  bir çok birimde sağlık personelinin  yanı sıra hasta ve yakınlarının sağlığı ve can güvenliği riskleri oldukça yüksek noktalardadır. Bilindiği gibi bu risk faktörleri de;
Hijyen ,    Basınçlı kaplar ,  Elektrik enerjisi  güvenligi ,   Yangın ,  Deprem ,  İlk yardım ,  Radyasyon…..gibi başlıklarda ele alınabilir.  (detaylar…)

Sterilizasyon Teknikleri

Tüm mikroorganizmaların (sporlar dahil) öldürülmeleri işlemidir.
Sterilizasyon ; kuru sıcaklık , basınç altında sıcak su buharı (otoklav) , kimyasal buhar (kemiklav) , etilen oksit ve %2 glutaraldehit solüsyonları ile sağlanabilir .
Pratik ve etkili sterilizasyon için sıcaklıktan yararlanılır ve bu sterilizasyon yöntemleri arasında belirgin farklılıklar vardır. (detaylar…)

Basınçlı Dental Hava

DİŞ HEKİMLİĞİ GEREKSİNİMLERİNE UYGUN KOMPRESÖR SEÇİMİ

Kompresör seçimindeki en önemli faktörler ; üretilen havanın kalitesi ve miktarıdır. Diş hekimliği kriterlerine göre kaliteli hava denilince ; yağsız , kuru , temiz ve hijyenik hava anlaşılmalıdır.. Hastanın korunması , uygun bir tedavi ortamı oluşturulması ve iş kalitesinin yükseltilmesi bakımından yağsız ve kuru hava sistemine sahip bir kompresörün kullanılması en güvenli yoldur. (detaylar…)

Kliniklerde Altyapının Önemi

Cihaz temininde yapılan “ sağlıklı “ tercihler nasıl kabusa dönüşüyor.

Ülkemizdeki diş hekimliği muayenehanelerinin oluşumunda , hekimin mevcut koşullar doğrultusunda kendine göre yapmış olduğu tercih ne kadar sağlıklı olursa olsun , tesisin alt yapısına ilişkin kalite durumu , sistemin tümünün verimliliğini ve güvenirliğini direkt olarak etkiler. (detaylar…)

Vakum Sistemleri (Aspirasyon)

HEKİM SAĞLIĞI AÇISINDAN AĞIZ İÇİ VAKUM SİSTEMİNİN ÖNEMİ

Diş hekimliği muayenehanelerindeki sağlıklı çalışma koşullarının oluşturulması esnasında göz ardı edilen çok önemli bir ayrıntı vardır. Tedavisi yapılan hastayı ilgilendirdiği kadar , tedaviyi uygulayan diş hekiminin sağlığını da önemli ölçüde ilgilendiren bu konu, hasta ağzındaki katı ve sıvıların çalışma ortamının dışına atılması ( ASPİRASYON ) olayıdır. (detaylar…)